Rekuperácie pre zdravé a úsporné bývanie.

Označenie produktu

NILAN VP 18 K EK9

Legendárna typová rada VP 18 je kultovým predstaviteľom vetracích jednotiek s aktívnou rekuperáciou ponukajúca popri ventilácií pri modeloch K taktiež chladenie a ohrev vody. Označenie EK9 informuje o inštalácií integrovaného elektrokotla o výkone 9 kW. Jednotka bola uvedená na trh už na počiatku 80. rokov a od tej doby sa stala vzorom pre ostatné modely Nilan aj iných výrobcov.

Cena od: 7427€

Kľúčové vlastnosti

Nilan VP 18 je neustále modernizovaná a vylepšovaná. Došlo k optimalizácií nádrže tak, aby odpovedala veľkosti a rýchlosti ohrevu teplej vody pre 4-5 člennú rodinu. Nádrž je v hornej časti doplnená o elektrošpirálu, ktorá je rezervou pre pokrytie nárazovej spotreby teplej vody nad limit bežnej spotreby. Zároveň zabezpečuje prevenciu proti baktériam.

Veľkou výhodou modelu K (Kühlung = chladenie), je chladenie objektu prevádzkované zdarma pri ohreve teplej vody. Prívodný vzduch, ktorý ohreje vonkajšie slnko, je ochladený – získaná energia využitá pre lacný ohrev vody a studený vzduch slúži pre príjemné ochladenie interiéru. Tým je minimalizovaná celková spotreba energie. Po ohriatí vody jednotka chladí bez obmedzenia ďalej, to isté platí pre zimný vykurovací režim.

Žiadosť o cenovú ponuku

Aktuálnu ponuku pripravíme v priebehu 48 hodín.