Rekuperácie pre zdravé a úsporné bývanie.

Označenie produktu

NILAN VP 18 K WT

Legendárny typový rad VP 18 je kultovým predstaviteľom vetracích jednotiek s aktívnou rekuperáciou ponúkajúca vedľa ventilácie pri modeloch K tiež chladenie a ohrev vody. Označenie WT umožňuje ďalšie vstupy / výstupy do nádrže pre napojenie napríklad krbovej vložky alebo solárneho systému. Jednotka bola uvedená na trh už na začiatku 80. rokov a od tej doby sa stala vzorom pre ostatné modely Nilan aj iných výrobcov.

Cena od: 6750€

Kľúčové vlastnosti

Nilan VP 18 je neustále modernizovaný a vylepšovaný. Došlo k optimalizácii nádrže tak, aby zodpovedala veľkosťou a rýchlosťou ohrevu teplej vody pre 4-5 člennú rodinu. Nádrž je v hornej časti doplnená o elektrošpirálu, ktorá je rezervou pre pokrytie nárazovej spotreby teplej vody nad limit bežnej spotreby. Zároveň zabezpečuje prevenciu proti baktériam.

Veľkou výhodou modelu K (Kühlung = chladenie), je chladenie objektu prevádzkovo zadarmo pri ohreve teplej vody. Prívodný vzduch, ktorý ohreje vonkajšie slnko, je ochladený – získaná energia využitá pre lacný ohrev vody a studený vzduch slúži pre príjemné ochladenie interiéru. Tým je minimalizovaná celková spotreba energie. Po ohriatí vody jednotka chladí bez obmedzenia ďalej, to isté platí pre zimný vykurovací režim.

Žiadosť o cenovú ponuku

Aktuálnu ponuku pripravíme v priebehu 48 hodín.