Rekuperácie pre zdravé a úsporné bývanie.

Označenie produktu

Nilan VPL 28

Vetracie jednotky rady Nilan VPL 28 sú energeticky úsporné zariadenia pre objekty s požiadavkou na vetrací výkon do 1200 -1300 m3/h (pre vetranie RD a bytov je na osobu doporučované 25 m3/h). Jednotky tak nájdu uplatnenie v komerčných objektoch, väčších rodinných domoch, rekreačných objektoch alebo aj bytových domoch pre zaistenie hospodárneho vetrania s rekuperáciou. Pre spätný zisk tepla využívajú jednotky tzv. aktívnu rekuperáciu, čím dosahujú efektívnejšieho spätného zisku celkovej…

Cena od: 6750€

Kľúčové vlastnosti

Vetracie jednotky rady Nilan VPL 28 sú energeticky úsporné zariadenia pre objekty s požiadavkou na vetrací výkon do 1200 -1300 m3/h (pre vetranie RD a bytov je na osobu doporučované 25 m3/h). Jednotky tak nájdu uplatnenie v komerčných objektoch, väčších rodinných domoch, rekreačných objektoch alebo aj bytových domoch pre zaistenie hospodárneho vetrania s rekuperáciou. Pre spätný zisk tepla využívajú jednotky tzv. aktívnu rekuperáciu, čím dosahujú efektívnejšieho spätného zisku celkovej energie z odpadového vzduchu.

Vďaka aktívnej rekuperácii jednotky dokážu ekonomicky výhodne dohrievať prívodný vzduch a zaistiť tak tepelnú pohodu aj v silných mrazoch. Pre prevádzku v letných horúcich aj tropických dňoch disponuje celá rada jednotiek VPL 28 dostatočným chladiacim výkonom, aby uchladila prívodný vzduch na príjemnú izbovú teplotu. Limitne ochladí prívodný vzduch podľa požiadavky používateľa až na 5 ° C.

Stabilný vetrací výkon pri minimálnej spotrebe dodávajú dva EC ventilátory najmodernejšej konštrukcie. Regulácia CTS 602 umožňuje užívateľom dokonalé riadenie jednotky a jej naprogramovanie v niekoľkých režimoch. Výkon je možné nastaviť presne podľa typu domu a rozvodnej sústavy. To je veľmi dôležité pre dosiahnutie maximálnej efektívnej prevádzky. K dispozícii sú funkcie zvýšeného odvodu pre rýchle prevetranie WC, kúpeľne alebo kuchyne. Pri prevádzke v mrazivých dňoch nie je potrebný žiaden predohrev vzduchu. Aktívna rekuperácia nenamŕza a automatika reguluje priechod vzduchu tak, aby nebola prerušená ekonomická prevádzka aj pri arktických teplotách. Prehľadný display zobrazuje užívateľovi prehľad o stave jednotky, aktuálnom výkone, stavu filtrov.

Hodnotenie/Výhody:

  • Vynikajúci pomer cena/kvalita
  • Jednoduchá montáž v horizontálnej(podstropnej) i vertikálnej polohe
  • Certifikát PHI Darmstadt

Žiadosť o cenovú ponuku

Aktuálnu ponuku pripravíme v priebehu 48 hodín.