Rekuperácie pre zdravé a úsporné bývanie.

Rekuperácie-Definelo-pre-alergikov
PREČO JE REKUPERÁCIA VHODNÁ PRE ALERGIKOV
6. marca 2019

Myslite na čerstvý vzduch!

Prirodzené alebo nútené vetranie je veľmi dôležité, pretože znižuje koncentráciu škodlivín a vlhkosti. Rekuperáciou zabezpečíte nepretržité prúdenie vzduchu vo vašej domácnosti. 
Vďaka filtrom na prívode vzduchu zabránite vstupu externého znečistenia, no je možné aj použitie špeciálnych filtrov, ktoré zachytávajú pele, čo je dobrá správa pre alergikov. Neustála výmena vzduchu významne znižuje  koncentrácie baktérií, plesní, radónu a iných škodlivín vo vzduchu, čím výrazne prispieva k zdravšiemu prostrediu. Keďže nasávaný vzduch z exteriéru prechádza cez filtre a okná otvárať nemusíte, zbaví Vás systém otravných múch, komárov a ďalšieho lietajúceho hmyzu a pre alergikov veľmi nebezpečných včiel.
Domácnosť je vhodné prevetrávať aj v noci, ale to by bolo bez rekuperácie ťažko realizovateľné.

Riadeným vetraním s pomocou rekuperácie môžu domácnosti zásadne ovplyvniť kvalitu vzduchu vnútri domu. Členovia rodiny sa najčastejšie rozhodujú pre tento spôsob vetrania kvôli zdraviu.
Zabezpečí v rodinnom dome optimálnu klímu, pretože vďaka filtrom bude vzduch doma svieži a čistý. Ocenia to najmä ľudia, ktorí trpia alergiou, vďaka rekuperácii môžu znovu ľahko dýchať.

Zdieľajte článok
Ľuboš Kolesár
autor článku
Riaditeľ a zakladateľ spoločnosti DEFINELO. Špecialista na technológie pre pasívne domy. Rekuperácia, vetranie, chladenie, ohrev vody.

Mohlo by Vás zaujímať