Definelo_interier-s-rodinou-01
AKTÍVNA REKUPERÁCIA A JEJ VÝHODY
17. novembra 2018

Aktívna rekuperácia sa od pasívnej líši tým, že obsahuje aj malé tepelné čerpadlo. Toto čerpadlo dokáže využiť energiu odvádzaného alebo privadzaného vzduchu na vykurovanie, alebo chladenie a tiež na ohrev vody.

V pasívnom dome by nám aktívna rekuperácia mohla stačiť na vykurovanie počas celej zimy. Inak potrebujeme aj iný zdroj kúrenia. Napriek tomu sa aktívna rekuperácia oplatí. Hlavne na jeseň a na jar dokážeme dom vykúriť len za jej pomoci a nemusíme spúšťať celý vykurovací systém.

Na jeseň sa stáva, že chladnejšie dni sa striedajú s teplejšími. Ak by sme už spustili celý topný systém tak sa nám neoplatí vypínať ho ak príde par teplejších dní. Pri rekuperácií je to jednoduché. Ak je jeden deň chladnejší tak si dom vykúrim teplým vzduchom z aktívnej rekuperácie.

Zdieľajte článok
Share on facebook
Share on linkedin
Ľuboš Kolesár
autor článku
lubos@definelo.sk
Riaditeľ a zakladateľ spoločnosti DEFINELO. Špecialista na technológie pre pasívne domy. Rekuperácia, vetranie, chladenie, ohrev vody.

Mohlo by Vás zaujímať

PREČO JE REKUPERÁCIA VHODNÁ PRE ALERGIKOV

Myslite na čerstvý vzduch! Prirodzené alebo nútené vetranie je veľmi dôležité, pretože znižuje koncentráciu škodlivín a vlhkosti. Rekuperáciou zabezpečíte nepretržité prúdenie vzduchu

AKTÍVNA REKUPERÁCIA A JEJ VÝHODY

Aktívna rekuperácia sa od pasívnej líši tým, že obsahuje aj malé tepelné čerpadlo. Toto čerpadlo dokáže využiť energiu odvádzaného alebo

REALIZÁCIA NÚTENÉHO VETRANIA S REKUPERÁCIOU

Realizácia vzduchotechniky je rovnako odborná práca ako napríklad inštalácia vykurovania a preto by ju mala realizovať firma s potrebnými skúsenosťami, vybavením a znalosťami.